Paieška

Mėlynas tapytojos Aušros Urbikienės spalvų formų ir linijų pasaulis

Vasarą Remis Tattoo galerijoje (Daukšos g. 16) ir Kauno rajono savivaldybės švietimo ir kultūros skyriuje buvo eksponuojamos tapytojos ir Kauno rajono dailės mokytojos Aušros Urbikienės tapybos darbų parodos „Gamtos ritmu“ ir „Arti/toli/Mamai“. Šių parodų bei nauji autorės darbai, sukurti jau šiais metais, pristatomi ir šioje parodoje.

Tapytoja Aušra Urbikienė gyvena ir kuria Kauno rajone Garliavoje. Menininkė rengia personalines parodas Lietuvoje, dalyvauja tarptautinėse kolektyvinėse dailės parodose užsienyje: Turkijoje, Italijoje, pleneruose. Ji gimė 1963 metais Raudondvaryje. 1987 metais ji baigė Šiaulių Pedagoginį institutą, piešimo, braižybos ir darbų fakultetą. Supratimą apie meną ir tapybą paveldėjo iš savo šeimos.

Tapytoja Aušra Urbikienė 36 metus dirba dailės mokytoja Garliavos Jonučių progimnazijoje. Aušra, dirbdama tiek kūrybinį, tiek metodinį darbą pabrėžia, kad kūryboje svarbu mintis, meninė-plastinė vizuali žinutė, kuri kalba savita ženklų, spalvų, formų raiška.

Įvairios kūrybinės paieškos, meno istorijos žinių tobulinimas bei darbas mokykloje, suteikė savitą kelią būsimai tapytojai. Parodos „Arti/toli“ meninės koncepcijos idėja siejama su autorės buvimu  šalia tapybos ir tapyboje, bei  kartais atsitraukimu nuo jos. Itin jautri tema -dedikacija mamai. Tai: pagarba ir padėka, Meilė, Viltis ir Tikėjimas. Taip pat kalbėjimas bendra visiems suprantama kalba- vaizdais, spalvomis ir tam tikrais ženklais, kurią kiekvienas gali  interpretuoti savitai. Kituose parodos darbuose autorė daugiau susitelkia į gamtos tematiką, ryšį su matomo ir nematomo žmogaus buvimu. Gamtos tematika parodoje svarbi: tai gamtos akcentai, peizažai ir kiti jos motyvai.

Menininkės kūrybines vizijas supa mėlyno pasaulio vizijos. Šie mėlyni peizažiniai paveikslai atspindi autorės vidinį pasaulį. Paveikslams būdinga švelni ir lengva nuotaika, mėlynos spalvos faktūra, linijų ir mėlynos spalvos žaismas, dinamika ir potėpiai, sujungti su geltonos spalvos akcentais. Labai ištobulinta meninės paveikslo kompozicijos kalba. Svarbus matomo ir nematomo žmogaus santykis ir gamtos susijungimas. Itin svarbūs mėlyname fone mistiniai ir interpretaciniai ženklai. Kiekvienas paveikslas pozityvus, žiūrovui suteikia vilties. Kiekviename paveiksle užkoduota ritmingo gyvenimo ir ritmingos gamtos procesai. Paveiksluose itin svarbi harmoninga spalvinės paletės pusiausvyra. Parodose dominuoja šie pavadinimai: „Ryto aušra“, „Para. Vakaro atspindžiai“, „Mamai“, „Praeities atspindžiai“. Kiekvienam kūriny itin svarbi meninės paveikslo kompozicijos detalių visuma. Aušros darbuose svarbus gamtos besikeičiančių ciklų susijungimas : juose dažnai atsiranda pavasario motyvai, žiemos, rudens ir vasaros besikeičiančių metų laikų kaita.

 

Paroda vyksta Kauno švietmo inovacijų centre, Vytauto pr. 44, II a. fojė.
(Sausio 5–31 dienomis, lankymo valandos: I–IV 8–17 val., V 8–15.45 val.)

Lauksime Jūsų!

Skip to content