„MatLab“ mokslo metų užbaigimo šventė

2024 m. gegužės 30 d., 16:27

Štai ir baigėsi antrasis matematikos laboratorijos „MatLab“ sezonas. Į mokslo metų užbaigimo šventę Kauno švietimo inovacijų centre susirinko patys ištvermingiausi „MatLab“ nariai – baigę visą matematikos laboratorijos programą.

Atvykusius mokinius pasveikino Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė, metodininkė Ilona Teresienė. Kauno „Saulės“ gimnazijos matematikos mokytojos Ina Karosevičienė ir Ingrida Bakutienė, dirbusios projekte, negailėjo nuoširdžių palinkėjimų matematikos mokslą visus mokslo metus krimtusiems mokiniams. „MatLab“ dalyviai dėkojo už galimybę pagilinti matematikos žinias, linkėjo vieni kitiems nebijoti iššūkių, sklandžiai skrosti matematikos vandenyno bangas.

Baigusiems „MatLab“ programą mokiniams buvo įteikti pažymėjimai. O geriausiai lankiusieji „MatLab“ buvo paskatinti prizais – Kauno miesto kortelėmis.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius ir Kauno švietimo inovacijų centras tradiciškai didelį dėmesį skiria mokinių matematikos pasiekimų gerinimui. 2020 m. rugsėjį parengtas išsamus mokinių matematikos pasiekimų gerinimo planas kasmet yra tobulinamas ir įgyvendinamas. Matematikos laboratorija „MatLab“ yra šio plano dalis. Programą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Pabaigus „MatLab“ programą, jos dalyvių bei jų tėvų buvo paprašyta įvertinti matematikos laboratorijos veiklas. Dauguma mokinių pažymėjo, kad pagerėjo jų matematikos mokymosi rezultatai.

Štai ką apie „MatLab“ rašo mokiniai: „Man buvo įdomu ir smagu, nes pamokos buvo įdomios ir mokytojos labai geros ir supratingos“, „Man buvo įdomu, laikas buvo labai gerai paskirstytas, viskas puikiai sudėliota. Smagu, kad ne vien matematikos užsiėmimai, bet ir kitokie. Puikiai atsižvelgta į mokinių poreikius.“, „Man viskas patiko, buvo smagu, nes visi draugiški, fainos mokytojos, nebaisu klausti, jei kažko nesupranti“, „Buvo viskas gerai. Patiko maistas.“, „Jaučiausi gerai, buvo įdomu kai aplankydavo svečiai. Labiausiai įsiminė kelionė į Vilnių ir psichologo apsilankymas.“, „Vietomis buvo nuobodu, bet apėmus viską, nebuvo beprasmiškai iššvaistytas laikas.“, „Nuostabūs mokytojai, bet kiti mokiniai trukdė mokytis, nebuvo pakankamai motyvuoti“, „Įdomu būdavo retai, kartais mokindavo to ko nesimokom mokykloje.“ (Mokinių kalba netaisyta.)

Daugumos tėvų nuomone, „MatLab“ pateisino jų lūkesčius. Džiaugiamės gerais tėvų vertinimais ir nuoširdžiai dėkojame už patarimus.

„Užsiėmimai įdomūs, organizatoriai, dėstytojai įdeda daug pastangų, kad užsiėmimai būtų kuo įvairesni, įdomesni, tvarkinga, jauki užsiėmimų aplinka… gal tik norėtųsi, kad užsiėmimuose būtų nagrinėjama medžiaga tiesiogiai susijusi su mokykloje dėstoma medžiaga ir vaikui iškilus klausimams, jis galėtų gauti informaciją, pasikonsultuoti, padiskutuoti apie tai MatLabo užsiėmimuose. Ačiū labai už laiką skirtą mano vaikui😊! Jūsų veikla tikrai naudinga ir reikalinga! Dar kartą ačiū ir sėkmės!“, „Viskas puiku, tačiau būtų naudingiau, jei sutaptų su mokykloje nagrinėjamomis temomis ir būtų daugiau ,,į gylį”, taip pat kuo daugiau pavyzdžių, kaip nagrinėjamos temos būtų pritaikomos praktikoje. Tada matematikos kaip disciplinos mokymasis būtų sąmoningesnis, ne tik taisyklių ir jų pritaikymo mokėjimas.“, „Aš linkėčiau, kad tokie užsiėmimai vyktų toliau, tai yra nerealu, kad yra kažkas, ką galima gauti nemokai ir taip kokybiškai su renginiais, pramogomis per atostogas ir atsidavusiais mokytojais. Tiesiog, šaunios, atpalaiduojančios vasaros Jums ir dėkui, kad suteikėte galimybę tame vaikui dalyvauti.“, „Galėtų būti daugiau užsiėmimų netradicinėse erdvėse.“, „Manau, veiklos buvo organizuotos proporcingai: išvykos atostogų metu, laboratorija, KTU auditorijos, ir, ko gero svarbiausia, pagrindinė teorija ir praktika. Naudos tikrai daug.“, „Linkiu nenutraukti tokių mokymų ir daryti ir kitoms amžiaus grupėms.“, „Ačiū labai organizatoriams, mokytojams už kassavaitines pamokas ir organizuotas įdomias ir turiningas ekskursijas atostogų metu.“, „Esu be galo dėkinga už laiką, skirtą mūsų vaikams. Užsiėmimai tikrai pasiteisino, o rezultatas puikiai atsispindi dienyne“, – rašo mokinių tėvai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mokytojams, dėstytojams, įgyvendinusiems 2023–2024 mokslo metų matematikos laboratorijos programą. Dalyviams linkime geros vasaros, džiugių potyrių ir ilgalaikės „draugystės“ su matematika.