Kūrybinių darbų konkurso „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“ apdovanojimų šventėje pagerbti geriausių darbų autoriai

2026 m. gegužės 4 d., 09:59

Vaikai – kiekvieno miesto ateitis. Jų idėjas verta išgirsti, vertinti ir priimti rimtai. Vadovaujantis šia nuostata, Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno būsto modernizavimo agentūra (KBMA) organizavo jau trečiąjį Kauno mokinių kūrybinių darbų konkursą „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“, kurio metu jaunieji kūrėjai, dailininkai ar būsimieji architektai galėjo dalintis ateities miesto pastatų vizijomis ir taip kūrybiškai išbandyti save sprendžiant realias miesto problemas.

Ir šiemet konkurse netrūko norinčių dalyvauti: 122 mokiniai pateikė 104 darbus – tiek individualius, tiek grupinius. Vaikai piešė, braižė, naudojosi skaitmeninėmis programomis. Buvo sukurti įstabūs projektai, kuriuose atsispindėjo unikalus supratimas apie modernų, estetišką ir patogų būstą.

Balandžio 30 d. geriausių darbų autoriai buvo pakviesti į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kuri vyko Kauno švietimo inovacijų centre. Šventės metu dalyvių laukė rėmėjų įsteigtos vertingos dovanos, padėkos, paruošti skanėstai, o taip pat jaunųjų muzikantų pasirodymai ir, žinoma, gausūs aplodismentai.

Mokiniams svarbu būti išgirstiems

Mokiniai, mokytojai, organizatoriai ir rėmėjai vieningai sutaria, kad konkursas „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“ ne tik skatina mokinius būti socialiai atsakingais miesto gyventojais, kuriems rūpi jų miesto aplinka, bet ir ugdo visuomenės gebėjimą mokinių balsą, jų idėjas išgirsti ir vertinti.

„Šių metų konkursas dar kartą parodė, kad Kaunas yra svarbus tiek mokiniams, tiek mokytojams, tiek ir prizus skyrusioms organizacijoms. Džiaugiamės sulaukę gausybės originalių, kūrybiškų ir inovatyvių darbų. Matant juos, dar kartą įsitikinome, kad Kauno ateitis patikėta atsakingiems ir talentingiems jauniems žmonėms“, – teigė konkurso sumanytojas, KBMA projektų vadovas Marius Kulikauskis.

 „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“ šventės tradicijos

Kiekvienas konkursui pateiktas kūrybinis darbas buvo originalus ir išskirtinis, vertas auditorijos, todėl šventės metu pademonstruota tradicija tapusi virtuali darbų paroda. Jos metu mokiniai galėjo pamatyti savo ir kitų dalyvių sukurtus darbus, pasisemti vertingų idėjų.

Žinoma, „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“ konkursas nebūtų įsivaizduojamas ir be jaunųjų muzikantų, kurie kasmet pasirodo apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Šiemet dalyviams muzikinę programą paruošė Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus bandonininkas Nojus Šneideraitis (mokytojas Algirdas Kasperavičius), kuris atliko kūrinius „Žydinčios rožės“, „Tomo polka“, ir  Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis: Mėta Štėnaitė, Austėja Šileikaitė, Lėja Budreikaitė, Jurga Baltaragytė ir fortepijono atlikėjas Mantas Malinauskas (mokytojos Audronė Ravkienė, Jovita Vaičiulienė).

Konkurso „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“ laimėtojai:

1–2 klasių grupėje:

  • 1-oji vieta: Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos 1c klasės mokinė Kamilė Brazionytė. Mokytoja Paulina Morkūnaitė-Gudė.
  • 2-oji vieta: Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos 2b klasės mokinė Gustė Juškevičiūtė. Mokytoja Edita Suchockienė.
  • 3-oji vieta: Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos 1a klasės mokinys Mikita Parkun. Mokytoja Loreta Milaikienė.

3–4 klasių grupėje:

  • 1-oji vieta: Kauno Prezidento Antano Smetonos gimnazijos 4a klasės mokinė Estrėja Padelskaitė. Mokytoja Rima Latkauskaitė.
  • 2-oji vieta: Kauno Tirkiliškių mokyklos-darželio 4 klasės mokinė Oneida Trakimavičiūtė. Mokytoja Kristina Zenkevičienė.
  • 3-oji vieta: Kauno prezidento Antano Smetonos gimnazijos 4a klasės mokinė Abia Yousaf Mokytoja Rima Latkauskaitė.

5–6 klasių grupėje:

  • 1-oji vieta: Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos 5 klasės mokinė Vera Parkun. Mokytoja Lina Jurkšienė. Veros darbas taip pat papildomai apdovanotas kaip pats geriausias 1–6 klasių kategorijoje.
  • 2-oji vieta: Kauno Tado Ivanausko progimnazijos 5a klasės mokinys Aistis Adomavičius Mokytoja Inga Butkevičienė.
  • 3-oji vieta: Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus 6b klasės mokinė Kristina Bugenytė. Mokytoja Aušra Lavickienė.

7–8 klasių grupėje:

  • 1-oji vieta: Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus 8a klasės mokinė Meda Mikaločiūtė. Mokytoja Vaida Valatkienė.
  • 2-oji vieta: Kauno Senamiesčio progimnazijos 8d klasės mokinė Vaiva Lukošiūnaitė. Mokytoja Jurgita Makarevičienė.
  • 3-oji vieta: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos 8 klasės mokinė Beatričė Kučinskaitė. Mokytoja Jolita Grabliauskaitė.

9–10 klasių grupėje:

  • 1-oji vieta: Kauno technologijos universiteto inžinerijos IIb klasės mokinys Gerardas Šimkonis. Mokytoja Vaida Valatkienė. Gerardo darbas taip pat pelnė geriausio darbo titulą 7–12 klasių grupėje.
  • 2-oji vieta: Kauno „Varpo“ gimnazijos II klasės mokinys Andrei Riaskyi. Mokytoja Violeta Mikalajūnaitė.
  • 3-oji vieta: Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokinė Karilė Kiškytė. Mokytoja Rita Grigauskienė.

11–12 klasių grupėje:

  • 1-oji vieta: Menų ir dizaino mokymo centro 11 klasės mokinys Česlav Molukolous. Mokytoja Angelė Rukienė.
  • 2-oji vieta: Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus IIIc klasės mokinė Miglė Čekanskytė. Mokytoja Vaida Valatkienė.
  • 3-oji vieta: Menų ir dizaino mokymo centro 12 klasės mokinė Miglė Karaliūnaitė. Mokytoja Angelė Rukienė.

Kolektyviniai prizai už klasės aktyvumą ir bendrus darbus skirti:

  • Kauno Palemono gimnazijos 1b klasei, mokytoja Neringa Vilemaitė;
  • Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos 4b klasei, mokytoja Renata Aleksynienė;
  • Kauno Petrašiūnų progimnazijos 5 klasei, mokytoja Kristina Gagienė;
  • Kauno Jezuitų gimnazijos 7a klasei, mokytoja Rita Liubinienė;
  • Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus Ia klasei, mokytoja Vaida Valatkienė;
  • Menų ir dizaino mokymo centro 11 klasei, mokytoja Angelė Rukienė.

Papildomas prizas už kūrybiškumą pateikus „Laisvės“ kino teatro projektą, skirtas Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus 8 kl. mokinėms Gretai Vengraitytei, Evitai Sutkutei ir Ievai Statkevičiūtei.

 

Dėkojame šventės rėmėjams

Šiais metais prie konkurso rėmėjų rato prisijungė net 16 įvairių Lietuvos įmonių, kurioms rūpi Kaunas ir jo jaunieji gyventojai:

  • UAB „Auto Ajax“ (įsteigtas prizas –  pasiplaukiojimas greitaeigiu kateriu);
  • „Mokslo sala“ (įsteigti prizai – kvietimai į Mokslo salą);
  • UAB „Trampolina“ (4 kvietimai į „Jump Space“ batutų parką);
  • „Kartlandas Kaunas“ (kvietimai pasivažinėti kartodrome);
  • „Uno park Kaunas“ (kvietimai į šį pramogų parką); 
  • „Aleksoto šaudykla“ (prizas – dovanų kuponas);
  • Laipiojimo centras „Boulder House“ (dieninis abonementas ir vienkartiniai kvietimai);
  • „Hexa Cinema“ (kvietimai į virtualios realybės pramogas);
  • „LaisvalaikioDovanos.lt“ (apžvalginis skryisį virš Kauno);
  • Kauno kino centras „Romuva“(unikalus stalo žaidimas „Žaidžiame kiną“);
  • UAB „Educatus“ (edukacija „CurioCity“ centre);
  • Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus (kvietimas apsilankyti muziejuje);
  • Kauno IX forto muziejus(ekskursija arba edukacija);
  • Nacionalinis Kauno dramos teatras (ekskursija);
  • Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus(edukacijos „Čiurlionio technika“, „Atrask modernizmo architektūrą Kaune“).
  • MB „Kauno gidas“ (ekskursija po Kauno senamiestį ir „Kauno architektūra, modernizmas ir ARTDECO“).

 

 

Kviečiame pasižvalgyti po kūrybinių darbų konkurso „(R)evoliucija. Atgimstantys namai“ virtualią parodą!

 

Vaiva Štrimaitienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Izabelė Bočkienė, Kauno būsto modernizavimo agentūros komunikacijos projektų vadovė