Kūrybinių darbų konkurso „Noriu į Čekiją“ apdovanojimų šventė

2024 m. gegužės 31 d., 11:31

Minint Kauno ir Brno miestų bendradarbiavimo 30-metį, saulėtą gegužės 30 dieną, Kauno švietimo inovacijų centro vidiniame kiemelyje įvyko ypatinga Kauno pradinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų konkurso „Noriu į Čekiją“ apdovanojimų šventė. Šis renginys, pripildytas vaikų juoko, kūrybiškumo ir džiaugsmo, tapo ypatingu akcentu, pabrėžiančiu dviejų miestų draugystę ir bendradarbiavimą.

Mažieji menininkai, naudodami įvairias technikas, nupiešė gražiausius Čekijos šalies vaizdus. Jų darbuose atgimė Prahos senamiesčio vaizdai, pilies bokštai, vingiuojanti Vltavos upė, o horizontuose iškilo net kalnų didybė. Kiekvienas darbelis – unikalus žvilgsnis į Čekijos šalies grožį, kupiną spalvų. Šie kūrybiniai darbai gegužės 13–27 d. buvo eksponuojami Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

Visus į šventę susirinkusius mokinius, jų tėvelius ir mokytojus šiltais žodžiais, padėkomis, diplomais ir atminimo dovanėlėmis sveikino Kauno miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė ir Čekijos Respublikos ambasadoriaus žmona Martina Opatova. Konkurso dovanas įsteigė Kauno miesto savivaldybė ir Čekijos Respublikos ambasada.

Po apdovanojimų ceremonijos mažųjų menininkų laukė smagus žaidimas. Parko teritorijoje buvo pasislėpę 5 Čekijos animacinių filmukų personažai – kurmiukai. Vaikų užduotis buvo juos surasti ir nusifotografuoti. Kiekvienas radinys tapo ne tik smagiu nuotykiu, bet ir nuotrauka atsiminimui, o  saldžios dovanėlės, kurias gavo visi dalyviai, tapo gardžiu apdovanojimu už sumanumą ir aktyvumą.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės konkurso „Noriu į Čekiją“ vaizdingais vaikų piešiniais. Dėkojame konkurse dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojams.

 

Gabija Lapinskaitė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė