Kauno švietimo įstaigų mokinių projektas „Mes skirtingi, bet vienas kitam reikalingi“

2024 m. gegužės 20 d., 13:05

2024 m. gegužės 17 d., pirmą kartą minint Vaiko dieną, Kalniečių parke vyko Kauno miesto švietimo įstaigų mokinių projekto „MES SKIRTINGI, BET VIENAS KITAM REIKALINGI“ finalinis koncertas, kuriame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš 12 miesto švietimo įstaigų. Projekto tikslas – pasitelkiant meninę raišką, atskleisti kiekvieno vaiko prigimtines teises į laisvę, kūrybiškumą, turiningą laisvalaikio praleidimą, asmeninių gebėjimų ir talentų ugdymą, toleranciją bei empatiją. Projektą organizavo Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno kultūros centras, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, Kauno „Saulės“ gimnazija, Kauno „Santaros“ gimnazija, VŠĮ Kauno kurčiųjų centras, Kauno Prano Daunio ugdymo centras.
Šiandien vaikų kūrybiškumas tampa vienu iš svarbiausių veiksnių, siekiant visuomenės augimo, o per kūrybiškumo gebėjimus ugdomas aktyvus pilietiškumas, skatinami socialinės įtraukties procesai bei aktyvus dalyvavimas visuomenės gyvenime, užtikrinamos asmeninio tobulėjimo ir socialinio brendimo galimybės.
Ugdytiniai meno išraiškos priemonėmis paskatino visus šventės dalyvius susimąstyti apie kiekvieno vaiko unikalumą, suprasti tarpinstitucinio bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą puoselėjant Žmogaus ir Vaiko teisių konvensijų nuostatas, kurių svarbiausia žinutė – Žmogus yra didžiausia vertybė.
Visus susirinkusius į šventę pasveikino Kauno lengvosios atletikos federacijos prezidentas Gediminas Vasiliauskas. Džiaugdamasis dalyvių gausa, jis pabrėžė, kaip svarbu bendruomenėms būti atviroms, kurti ir veikti kartu nes Vaiko diena – tai ne tik šventė, bet ir proga susimąstyti apie vaikų gerovę ir atsakomybę už jų ateitį. Renginį savo pasirodymais džiugino, švietimo įstaigų solistai, ansambliai, chorai, šokėjai. Visą šventę vainikavo bendra daina, kurios priedainį atlikėjai dainavo pasitelkus gestų kalbos judesius.
Dėkojame projekto koordinatorėms Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytojai, Kauno kultūros centro meno kolektyvų ir studijų kuratorei Jovitai Kulakauskienei, Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytojai Neringai Zaveckienei, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“, Kauno „Santaros“ gimnazijos specialiajai pedagogei Dianai Zenkovienei.
Dėkojame šventėje dalyvavusiems ugdytiniams, jų mokytojams bei tėveliams prisidėjusiems prie džiaugsmingos renginio nuotaikos ir dovanojusiems nuoširdžias šypsenas.

Silvija Jockutė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Foto reportažas Gražvydo Jovaišos