Kauno švietimo inovacijų centras įgyvendina tarptautinį projektą „Kultūrinė darna: ukrainiečių integracijos į visuomenę skatinimas“ (angl. „Cultural Harmony: Fostering Integration of Ukrainians into Society“) (NPAD-2024/10199). Projektas vykdomas kartu su partneriais iš Švedijos – „B-Creative Association“. Projekto tikslas – suteikti dalyviams naujų profesinių žinių ir patirties, kurios bus naudingos ne tik jų pačių profesiniam tobulėjimui, bet ir padės stiprinti ukrainiečių integraciją į visuomenę.
Vizitas Kaune – vertingos patirties pasidalijimas
2025 metų kovo 3–7 dienomis Kaune lankėsi projekto partneriai iš Švedijos. Vizito programa buvo orientuota į gerosios praktikos pasidalijimą, diskusijas apie ukrainiečių integraciją bei bendradarbiavimo stiprinimą tarp organizacijų. Vizitas prasidėjo susitikimu su Kauno švietimo inovacijų centro direktore Rasa Bortkevičiene ir direktoriaus pavaduotoja Ginta Tarankiene. Susitikimo metu buvo pristatyta centro veikla ukrainiečių integracijos tema, tarptautiniai projektai bei galimos bendradarbiavimo kryptys ateityje.
Vizito metu projekto partneriai lankėsi Vytauto Didžiojo universitete, komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė pristatė universiteto iniciatyvas, skirtas ukrainiečių integracijos skatinimui. Buvo aptartos įvairios paramos formos, akademinės ir socialinės pagalbos priemonės, kurios padeda ukrainiečiams sėkmingai adaptuotis Lietuvoje.
Vėliau svečiai lankėsi Kauno technologijų mokymo centre Verslo ir paslaugų skyriuje, susipažino su mokiniais atvykusiais iš Ukrainos. Jie pasidalino savo patirtimis ir iššūkiais, su kuriais susiduria mokydamiesi bei integruodamiesi į Lietuvos visuomenę. Tai leido partneriams geriau suprasti ukrainiečių bendruomenės poreikius bei galimus integracijos sprendimus.
Kauno kolegijoje vyko diskusija su Kalbų centro vadove Ieva Brazauskaite-Zubavičiene ir jos kolege apie projektus bei iniciatyvas, skirtas suaugusiųjų švietimui. Dalyviai nagrinėjo Lietuvos ir Švedijos patirtis, lygino integracijos metodus, dalinosi gerosiomis praktikomis.
Svečiai taip pat susitiko su ukrainiečių bendruomenės „Saulės smiltys“ atstovais bei bendruomenės koordinatore Daiva Morkūnaite. Susitikimo metu buvo aptarti integracijos iššūkiai, galimybės bei praktiniai sprendimai, skatinantys glaudesnį bendradarbiavimą tarp vietinių ir atvykusių bendruomenių.
Kauno Tarptautinėje gimnazijoje, kurioje mokyklos administracijos atstovai pristatė savo patirtį, sėkmingas integracijos praktikas bei veiklas, padedančias ukrainiečių vaikams sklandžiai įsitraukti į mokymosi procesą.
Šis partnerių susitikimas suteikė vertingų įžvalgų apie ukrainiečių integracijos iššūkius ir galimybes Lietuvoje, skatino dalijimąsi gerosiomis praktikomis bei stiprino tarptautinį bendradarbiavimą. Projekto partneriai išsivežė ne tik naujų žinių, bet ir idėjų tolimesniems sprendimams, siekiant palengvinti ukrainiečių įsitraukimą į švietimo ir visuomenės gyvenimą.