Gegužės 7-osios vakarą Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia prisipildė vaikų balsų, jautrių melodijų ir nuoširdžių emocijų – čia vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų jaunučių chorų festivalis „Tau, mano mamyte“. Jau savas tradicijas turintis renginys – ne vienerius metus trunkančio Kauno „Vyturio“ gimnazijos ir Kauno švietimo inovacijų centro prasmingo bendradarbiavimo rezultatas.
Festivalyje dalyvavo Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos, Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos, Petrašiūnų progimnazijos, Juozo Urbšio progimnazijos ir ,,Vyturio“ gimnazijos jaunučių chorai, kurie dovanojo klausytojams kruopščiai parengtas dainas apie meilę, švelnumą, namus ir dėkingumą. Sakrali bažnyčios erdvė ir nuostabi akustika skambant kūriniams kūrė ypatingą šventės atmosferą, kupiną jaukumo, šviesos ir bendrystės.
Renginio metu netrūko nuoširdžių emocijų: jaunųjų choristų atliekamos dainos ne vienam klausytojui suvirpino širdį, o entuziazmas ir muzikalumas sulaukė gausių aplodismentų. Festivalis tapo ne tik menine švente, bet ir prasminga galimybe puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, skatinti vaikų kūrybiškumą, sceninę kultūrą bei meilę muzikai.
Tradicinis jaunučių chorų festivalis „Tau, mano mamyte“ jau yra tapęs gražiu Motinos dienos akcentu, paliekančiu šiltus įspūdžius tiek dalyviams, tiek žiūrovams.
Vaiva Štrimaitienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Violeta Belevičiūtė, Kauno „Vyturio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Fotomontažas G. Žėglytė


