Kauno mokyklų psichologų akcija „Atėjo laikas pasirūpinti savimi!“, skirta Pasaulinės psichikos sveikatos dienai

2024 m. lapkričio 4 d., 16:28

Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno miesto psichologų metodinis būrelis organizavo akciją „Atėjo laikas pasirūpinti savimi!“. Spalio 10 d. minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kurios šių metų tema, paskelbta Pasaulinės sveikatos organizacijos, yra „Emocinė sveikata tampa prioritetu darbo vietoje“. Visą spalio mėnesį psichologai stengėsi atkreipti pedagogų, švietimo pagalbos specialistų ir administracijos dėmesį į emocinės sveikatos svarbą ir jos stiprinimo galimybes.

Kauno lopšelio-darželio „Vaikystė“ psichologė Jūratė Lietuvnikienė akcentavo kasdienio jaukumo ir šilumos atmosferos svarbą ugdymo įstaigose, kuri teigiamai veikia darbuotojų emocinę sveikatą. Pedagogai turėjo galimybę išbandyti mylinčio gerumo ir malonių įvykių praktiką.

Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ psichologė Žydrūnė Jankauskienė papildė mokytojų savipagalbos įrankių dėžutes „mindfulness“ praktikomis ir muzikos, dailės terapijų elementais. Kitose Kauno ugdymo įstaigose, tokiose kaip „Želmenėlis“, „Spragtukas“, „Spindulys“, „Vyturėlis“ ir „Rokutis“, psichologės kalbėjo su pedagogais ir vaikais apie jausmus bei jų raišką įvairiose situacijose.

Prezidento Antano Smetonos mokykloje psichologė Aurelija Andriuškienė padėjo mokytojams patyrinėti svarbius potyrius darbe pasitelkdama lego kaladėles, o Kauno „Vyturio“ gimnazijos psichologės gvildeno panašias temas naudodamos metaforines asociatyvines korteles.
Kauno dailės gimnazijoje mokytojai ir mokiniai išbandė „miško maudynių“ praktikas. Kauno „Saulės“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, Maironio gimnazijose, bei Kauno Bernardo Brazdžionio ir Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokyklose psichologės kvietė mokytojus kalbėtis apie emocinės sveikatos pasirūpinimą prie arbatos ar kakavos puodelio, kaip akcentavo psichologė Eglė Vaitenkienė, arbata šildo ne tik iš vidaus, bet ir padeda užmegzti pokalbį.

Kauno „Aušros“, Jono Jablonskio, Palemono gimnazijose ir Kauno pramonės bei prekybos mokymo centre psichologės vedė diskusijas su mokiniais apie psichikos sveikatos svarbą ir psichologinio atsparumo didinimą.

Kauno technologijų universiteto inžinerijos licėjaus psichologė Greta Prusakovė ragino dažniau paklausti vieni kitų: „Kaip tu jautiesi?“. Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos bendruomenė susibūrė palaikyti žmones, kurie susiduria su psichikos sveikatos sunkumais, o Kauno Pilėnų progimnazijoje rudens gėrybių vaišės stiprino bendrystės jausmą.

Psichikos sveikatos dienai skirti renginiai padeda kurti bendradarbiaujančią, teigiamą ir jaukią atmosferą ugdymo įstaigose. Jie teikia daugiau pažinimo ir patyrimo apie emocinės sveikatos stiprinimo būdus, leidžia geriau pažinti savo ir kitų vidines būsenas, atrasti naujas įžvalgas ir didinti psichologinį atsparumą, mažinant perdegimo riziką.

Nuoširdžiai dėkojame metodinio būrelio nariams už indėlį ir pastangas organizuojant šią svarbią akciją, skirtą Pasaulinės psichikos sveikatos dienai. Jūsų atsidavimas ir bendradarbiavimas padėjo sukurti šiltą ir palaikančią aplinką, kurioje buvo galima kalbėti apie psichikos sveikatos svarbą ir skatinti savipriežiūrą. Jūsų entuziazmas ir profesionalumas įkvepia mus visus rūpintis savo ir kitų gerove.

Silvija Jockutė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Rita Juknienė, Kauno miesto psichologų metodinio būrelio pirmininkė