2026 m. gegužės 20 d. Kauno švietimo inovacijų centre vyko Kauno 5–6 klasių mokinių etikos popietė „Mokomės etikos žaisdami“. Kasmet Kauno miesto etikos metodinio būrelio organizuojamame tradiciniame renginyje dalyvavo net 8 Kauno miesto mokyklų jaunųjų etikos mylėtojų komandos – Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla (etikos mokytoja Rasa Kalonienė), Kauno Panemunės progimnazija (etikos mokytoja Vilma Gaubienė), Kauno tarptautinė gimnazija (etikos mokytoja Irina Stanislovavičienė), Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija (etikos mokytoja Virginija Martinkienė), Kauno Juozo Grušo meno gimnazija (etikos mokytojas Tomas Pažarauskas), Kauno Simono Daukanto progimnazija (etikos mokytojas Liudas Maslauskas), Kauno Petrašiūnų progimnazija (etikos mokytoja Aušra Gradickienė).
Mokiniai turėjo galimybę ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir smagiai bei kūrybiškai praleisti laiką. Popietės metu dalyviai atliko įvairias užduotis, skirtas spręsti etinius klausimus naudojant kūrybinį mokinių potencialą. Mokiniai analizavo žymių žmonių, keitusių pasaulio istoriją, pasiekimus ir pastangas kuriant geriausią ateities pasaulį; stebėdami vaidybinį filmuką kėlė filosofinius klausimus ir ieškojo galimų atsakymo variantų; sprendė emocijų ir jausmų pasaulio subtilybes tyrinėdami savo telefonuose esančias istorines fotografijas; diskutavo apie draugystę, pagarbą, atsakomybę ir bendravimą kartu piešdami simbolinį pasaulį, kuriame žmogus jaustųsi laimingas. Žaidimų, analitinių bei komandinių veiklų metu mokiniai mokėsi bendradarbiauti, išklausyti vieni kitus ir ieškoti tinkamiausių sprendimų atsakant į svarbiausią kiekvieno žmogaus gyvenimo klausimą – ką reiškia būti žmogumi?
Renginys vyko šiltoje ir draugiškoje atmosferoje. Visi dalyviai džiaugėsi galimybe pažinti kitų mokyklų mokinius, pasidalinti patirtimi bei smagiai mokytis etikos žaidžiant. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams, mokytojams ir organizatoriams už puikų renginį, prasmingai praleistą laiką ir meilę etikai.
Laima Motiejūnienė, Kauno Maironio gimnazijos mokytoja metodininkė,
Kauno miesto etikos mokytojų metodinio būrelio sekretorė
Monika Barasnevičienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė




