Paieška

Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų paroda „Kelionė“

„Kartais reikia pabėgėti, kad pamatytum, kas bėgs paskui tave. Kartais turi kalbėti švelniau, kad pamatytum, kas iš tikrųjų tavęs klausosi. Kartais turi žengti žingsnį atgal, kad pamatytum, kas dar stovi tavo pusėje. Kartais turi priimti neteisingą sprendimą, kad pamatytum, kas tave palaiko, kai viskas žlunga“. Paulo Coelho

Esame LAIMINGOJO žmogaus erdvėje. Akimirkomis, kartais valandomis keliaujame mūsų dramaturgo rašytojo Juozo Grušo kūrinių takais ir takeliais, vedamės drauge savo mokinius. Kartais pasiklystame ieškojimuose, išgyvenimuose, tačiau keliaujame, ieškome, atrandame. Juk  kelionė – tai nuotykis, buvimas laike, kai žmogus atidžiai žvelgia į pasirinktą erdvę, savitai perteikia nuotaiką, emocijas su įvairiomis socialinių santykių įvairovėmis, pabūna su savo mintimis ir fantazijomis, geriausiais draugais, pajunta bendravimo arba tylos grožį ir jų svarbą.

Parodos dalyvių darbuose – tapybos, grafikos, koliažo, reljefinių ar erdvinių sprendimų, kompiuterinės grafikos ar mišria technika atliktuose kūriniuose – parodome savo individualumą, kelionę savęs pažinimo link. Šioje parodoje yra galimybė kiekvienam atskleisti  savitumą,  savo pasaulį, jausmus. Mūsų kelionė ypatinga: keliaujame vieni, kaip kūrėjai, ir kas dieną vedame už rankos savo mokinius.

Kamiu teigė, kad „menininkas tampa savimi nuolat eidamas nuo savęs prie kitų ir nuo kitų prie savęs, jis visados yra pusiaukelėje tarp grožio, be kurio negali apsieiti, ir bendrijos, iš kurios negali ištrūkti. Štai kodėl tikri menininkai nieko nesmerkia, užuot teisę, jie įsipareigoja suprasti“. Šie žodžiai sako, kad menininko žvilgsnis yra labai platus: nuo egzistencinių pasaulio problemų iki vienišo, nesuprasto žmogaus, kuris į pasaulį žvelgia visai kitomis akimis. Tai tokia trapi riba tarp arogantiško cinizmo, biliūniško jautrumo ir atjautos, ką gali nusakyti menininkas, ir visai kitų jausmų, kuriuos patiria žiūrovas, turintis kitokią patirtį, išgyvenimus ir pasaulėžiūrą.

Parodai mokinius parengė Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokytojai:

Jūratė Gudžiuvienė, Rasa Klingaitė, Audronė Miliauskienė, Rima Kerturkienė, Valda Verikaitė, Sima Venskūnienė, Aidas Augustis, Aldona Markvaldienė, Ignas Gleixner, Aušra Lavickienė,  Jolanta Jočienė.

Paroda Kauno švietimo inovacijų centre veiks iki 2024 m. kovo 22 d.