Kartus pelynas, saldus medus ir neįtikėtina šiluma: Edita Mildažytė pristatė atvirą biografinę knygą „Pelynų medusׅ“

2026 m. birželio 3 d., 16:32

Kauno švietimo inovacijų centre birželio 2-osios popietė virto tikra sielos švente – vyko susitikimas su televizijos legenda Edita Mildažyte, kuri atvežė savo neįtikėtinai atvirą, drąsią ir jautrią knygą „Pelynų medus“. Tai nebuvo tiesiog pristatymas – tai buvo nuoširdus pokalbis apie gyvenimą be jokių „instagraminių“ filtrų.

Renginį vedė Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos bibliotekininkė Violeta Keidošienė. Jos jautriai parinkti klausimai leido Editai atsiverti, pasidalinti giliausiomis gyvenimo taisyklėmis ir priminti mums visiems: „kaimyno žolė nėra žalesnė“ – kiekvienas neša savo naštą, o didžiausia klaida yra gyventi ne savo gyvenimą. Autorė atvirai, be jokių pagražinimų pasakojo apie knygos pamatą – skaudžią patirtį areštinėje, kurios pasirinko nenutylėti, nes būtent tiesa išlaisvina.

Susirinkę ugdymo įstaigų vadovai, mokytojai, bibliotekininkai, senjorai bei ištikimi gerbėjai klausėsi istorijų apie legendinių laidų „Bėdų turgus“ bei „Bobų vasara“ užkulisius, asmenines netektis bei tiesas, kurios padeda nepalūžti. Klausytojai sužinojo ir apie unikalų knygos priedą – autorės balsu įrašytą audioversiją bei specialiai su Aisčiu Mickevičiumi sukurtus kvepalus, leidžiančius istoriją ne tik išgirsti, bet ir užuosti.

Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė nuoširdžiai padėkojo Editai Mildažytei už jos neįkainojamą drąsą būti tikra, dovanotą įkvepiantį gyvą žodį ir įteikė žydinčią gėlių puokštę, simbolizuojančią visų susirinkusiųjų dėkingumą.

Oficiali dalis baigėsi, bet skirstytis niekas nenorėjo. Nusidriekė ilga eilė prie autografų, netrūko apsikabinimų, asmeninių padėkų ir šypsenų. Gyvas žodis vis dar turi milžinišką galią mus sujungti!

 

Irena Valentukonienė, Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekininkė