Išvyka į Vilniaus knygų mugę

2024 m. vasario 25 d., 13:26

Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Šis skaitymą populiarinantis renginys kasmet į susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, diskusijas, koncertus, parodas, kūrybinius užsiėmimus ir kitas kultūrines veiklas sukviečia lankytojus iš visos Lietuvos. Šių metų mugės šūkis pagal Henriko Radausko eilėraščio eilutes „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“ – provokuojantis prisiminti, priimti įgimtą žmogaus gebėjimą kurti realybes, plėsti akiratį.

Mugės programoje ypatingas dėmesys skiriamas aktualijoms – diskutuojama apie karą Ukrainoje, knygų ateitį ir dirbtinio intelekto įtaką literatūrai. „Šią mugę pasitinkame tvirtai įsitikinę, kad Vilniaus knygų mugė – tai platforma ne tik literatūrai, bet ir svarbioms visuomeninėms diskusijoms“, – tvirtino rengėjai.

Vasario 22-oji – BIČIULIŲ DIENA, į kurią suvažiuoja bibliotekininkai iš visų Lietuvos kampelių. Dėkojame organizatoriams, kad kasmet mugėje galime apsilankyti nemokamai. Mugė yra ne tik puiki vieta visiems knygų mylėtojams, bet ir išskirtinė galimybė mokyklų bibliotekininkams įgyti naujų įžvalgų, atnaujinti savo knygų lentynas. Bibliotekininkai gali rinktis iš įvairiausių knygų, pritaikytų skirtingoms amžiaus grupėms ir skirtingiems mokymo planams, tai puiki vieta siekiant skatinti skaitymo kultūrą mokyklose. Susipažinus su naujais leidiniais, galime efektyviau įtraukti mokinius į skaitymo procesą ir skatinti jų literatūrinį susidomėjimą.

Jaunųjų skaitytojų salės lankytojus džiugino naujų knygų gausa leidyklų stenduose ir įvairios kūrybinės veiklos bei scenoje vykstantys renginiai. Salėje veikė Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira „Bibliotekų erdvė“, vaikų knygų kūrėjai kvietė į dirbtuves „Kūrybos erdvėje be formulių“. „Jaunimo taške“ vyko diskusijos apie labiausiai rūpimus dalykus. Pačių mažiausių skaitytojų laukė jaukaus „Knygų starto“ kampelio sumanytojai. Čia vykstančios diskusijos, paskaitos ir prezentacijos ne tik atveria naujas galimybes knygų rinkinių formavimui, bet ir padeda išvystyti efektyvias strategijas, susijusias su skaitymo skatinimu bei informacijos perdavimu.

Dalyvavome edukacinėse veiklose, diskusijoje apie disleksijos sutrikimą bei iššūkius, kurių mokykloje patiria ją turintys vaikai, bendravome su rašytojais… ir LT žurnalistų pakalbintos buvome.

Diena pralėkė akimirksniu, ne visur suspėjome nors trumpam stabtelėti. Apsilankymas Vilniaus knygų mugėje yra tikrai neeilinis įvykis mokyklų bibliotekininkams, teikiantis galimybę paįvairinti darbo veiklas, susipažinti su naujausiomis literatūros naujienomis.

Dėkojame Kauno švietimo inovacijų centrui už kasmet suorganizuojamą išvyką į knygų mugę.

 

Violeta Keidošienė, Kauno miesto mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė