„Inovatyvi civilinės saugos programa Kaune virto praktinėmis veiklomis mokiniams“

2026 m. gegužės 22 d., 11:53

Pirmoji Lietuvoje pradinių klasių pedagogams skirta civilinės saugos ir krizių valdymo programa Kaune virto realiomis veiklomis mokyklose – mokytojai kartu su mokiniais įsitraukė į kūrybinį konkursą apie saugų elgesį ekstremaliose situacijose.

„Pradinių klasių pedagogų gaisrinės, krizių valdymo ir civilinės saugos kvalifikacijos tobulinimo programa“ nesibaigė vien teoriniais mokymais. Siekiant tęstinumo ir realaus poveikio mokinių saugumui, programos dalyviai buvo pakviesti įgytas žinias perduoti savo mokiniams dalyvaujant pradinių klasių mokinių kūrybiniame konkurse „Kaip elgiamės ekstremaliose situacijose?“. Konkursu siekta ugdyti mokinių supratimą apie saugų elgesį pavojingose situacijose, skatinti mokytojus praktiškai taikyti programos metu įgytas žinias, stiprinti mokyklų bendruomenių pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms bei ugdyti mokinių kūrybiškumą ir komandinio darbo įgūdžius.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius: 1–2 klasių bei 3–4 klasių mokinius. Klasės turėjo parengti kūrybinius plakatus, kuriuose būtų pavaizduoti veiksmų planai skirtingų ekstremalių situacijų metu. Darbus vertino organizatorių sudaryta komisija, o papildomi balai buvo skiriami už visuomenės palaikymą internetiniame balsavime Kauno švietimo inovacijų centro „Facebook“ paskyroje.

Geriausiai pasirodžiusioms klasėms buvo skirtas ypatingas prizas – pažintinė edukacinė išvyka į Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos muziejų, bendrąjį pagalbos centrą bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklą Valčiūnuose. Vaikai turėjo galimybę iš arti susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, specialiąja technika, pagalbos tarnybų darbu ir praktiškai patirti, kaip veikia civilinės saugos sistema Lietuvoje. Šios edukacinės veiklos tapo ne tik apdovanojimu, bet ir prasminga saugumo žinių stiprinimo patirtimi.

Gegužės 18 d. edukacinėje išvykoje dalyvavo 3–4 klasių pogrupio nugalėtojai – Kauno Simono Daukanto progimnazijos mokiniai kartu su mokytoja Rūta Mirošničenko.

Gegužės 20 d. į pažintinę kelionę vyko 1–2 klasių pogrupio nugalėtojai – Kauno Juozo Urbšio progimnazijos mokiniai su mokytoja Žydrūne Žaldariene.

Ši iniciatyva tapo puikiu pavyzdžiu, kaip kvalifikacijos tobulinimo programos gali turėti ilgalaikį ir tiesioginį poveikį mokinių saugumui, mokyklų bendruomenių pasirengimui bei atsakingo ir sąmoningo jaunimo ugdymui.

Nuoširdžiai dėkojame programos ir konkurso partneriams – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriui vidaus tarnybos generolui Renatui Požėlai, direktoriaus patarėjui Remigijui Stukui – už iniciatyvą ir prasmingą bendradarbiavimą,– Ugniagesių gelbėtojų mokyklai, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistams – už profesionalumą ir vertingas patirtis.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja mokykloms, aktyviai įsitraukusioms į konkurso veiklas ir prisidėjusioms prie saugaus elgesio kultūros ugdymo: Kauno Petrašiūnų progimnazijai, Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklai, Kauno mokyklai-darželiui „Šviesa“, Kauno Simono Daukanto progimnazijai, Kauno Vaišvydavos mokyklai, Kauno Juozo Urbšio progimnazijai, Kauno Motiejaus Valančiaus mokyklai-darželiui ir Kauno „Paparčio“ pradinei mokyklai.

Tik bendromis pastangomis galime ugdyti vaikų gebėjimą atpažinti pavojus, tinkamai reaguoti ekstremaliose situacijose ir kurti saugesnę visuomenę ateityje!