Mokinių eisena ir japoniško šokio „Tanabata-Odori“  flashmob‘as

2024 m. gegužės 15 d., 10:56

2016 m. prasidėjusi Kauno ir Hiratsukos miestų draugystė sėkmingai tęsiasi. Hiratsuka buvo nuniokota 1945 m. po aviacijos antskrydžio ir apie 70% centrinės miesto teritorijos buvo paversta išdegusiu lauku. Tačiau miestas greitai buvo atstatytas ir 1950 metų liepą buvo buvo surengta atstatymo šventė – Hiratsukos miesto atgimimo festivalis. „Tanabata Odori“ muzika ir šokis buvo sukurti  1970 m. liepos 7–11 dienomis, minint Tanabatos festivalio 20-metį.

Gegužės 9-ąją, antrąją festivalio „Japonijos dienos Kaune WA“ dieną, Kauno švietimo inovacijų centras drauge su Kauno miesto savivaldybe kvietė Kauno miesto mokyklas dalyvauti mokinių eisenoje ir japoniško šokio „Tanabata-Odori“ flashmob‘e.

Lietingą ketvirtadienio popietę prie Kauno šv. arkangelo Mykolo bažnyčios, dar vadinamos Soboru, susirinko beveik pusantro tūkstančio mokinių iš 38 Kauno miesto ugdymo įstaigų, kurių visai neišgąsdino prastas oras. Gausi ir vieninga mokinių ir mokytojų eisena, vedama garbingų svečių iš Japonijos, žygiavo nuo Nepriklausomybės aikštės iki Vienybės aikštės per Laisvės alėją. Praeiviai sustodavo pasigėrėti įvairaus amžiaus mokinukų minia, kuri džiaugsmingai skambino barškučiais ir mojavo Lietuvos-Japonijos vėliavėlėmis.

Pasiekę Vienybės aikštę, mokiniai rikiavosi ir pasiruošė šokti japonišką šokį „Tanabata-Odori“. Nors lijo lengvas lietus, pradėjusi groti muzika suvienijo beveik 40 skirtingų Kauno miesto ugdymo įstaigų ir mokiniai sinchroniškais, plastiškais judesiais šoko japoniško šokio žingsnelius. Nuostabus reginys džiugino ne tik susirinkusius pasižiūrėti kauniečius, bet ir atvykusius garbingus svečius iš Japonijos.

Sušokus „Tanabta-Odori“ šokį 4 kartus, flashmob‘as baigėsi garsiais aplodismentais. Renginio pabaigoje dalyvavusioms mokykloms ir mokytojams Kauno miesto savivaldybės vicemeras Tomas Jarusevičius įteikė padėkas, dalyviai buvo kviečiami bendrai nuotraukai. Nuoširdžiai dėkojame visoms Kauno ugdymo įstaigoms, atvykusioms vieningu japoniško šokio ritmu paminėti „Japonijos dienos Kaune WA“ festivalį.

 

Ernesta Ažukaitė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Foto reportažas Manto Zinkevičiaus