Japonijos ir Lietuvos mokinių kūrybinių darbų parodos „Mažieji draugystės tiltai“ ir meninės instaliacijos „Dalinkis laime“ atidarymas

2024 m. gegužės 15 d., 13:24

Gegužės 8 dieną Kauno švietimo inovacijų centre įvyko pirmasis renginys, skirtas „Japonijos dienos Kaune WA“ festivaliui. Gražią trečiadienio popietę gausus būrys mokinių ir garbūs svečiai susirinko į iškilmingą Japonijos ir Lietuvos mokinių kūrybinių darbų parodos „Mažieji draugystės tiltai“ ir meninės instaliacijos „Dalinkis laime“ atidarymą.

„Tilto“ projektas yra iniciatyva, siekianti tiesti draugystės tiltus tarp vaikų iš skirtingų šalių. Pirma, vaikai vienoje šalyje nupiešia pusę tilto, galvodami apie vaikus svetur. Paskui vaikai iš kitos šalies užbaigia tiltą nupiešdami likusią jo pusę. „Mažuosius draugystės tiltus“ pradėjo kurti Japonijoje gyvenantys vaikai – jie piešė pirmąsias tiltų puses. Lietuvos mokiniai nupiešė antrąsias tiltų puses.

Projektą „Dalinkis laime“ kūrė abiejų šalių vaikai tuo pačiu metu, kai buvo kuriamas „Tilto“ projektas. Vaikai rašė savo mintis ant kortelių, atsakydami į klausimą „Kokiu džiaugsmu norėtum pasidalinti su kitais pasaulio vaikais?“. Japonijos ir Lietuvos mokiniai parašė savo žinutes. Daugiau nei penki šimtai Japonijos ir Lietuvos draugystės linkėjimų virto menine instaliacija „Dalinkis laime“.

Abejuose projektuose dalyvavo Osakos, Curugos ir Jaocu miestuose gyvenantys vaikai  ir keturių Kauno miesto mokyklų mokiniai: Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos, Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, Panemunės pradinės mokyklos ir Kauno „Saulės“ gimnazijos.

Projekto dalyviams iškilmingai buvo įteiktos padėkos – jas įteikė Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė ir projektų „Tiltas“ ir „Dalinkis laime“ idėjos autorė, organizacijos „NPO Gofar Bank“ Valdybos pirmininkė Tae Baba.

Šią dieną susirinkę svečiai džiaugėsi ne tik sėkmingais „Tilto“ ir „Dalinkis laime“ projektais, bet ir dar viena gražia iniciatyva, kuri sutvirtino Japonijos ir Kauno draugystės ryšius. Gifu prefektūros savivaldybė perdavė  nuostabią dovaną Kauno mokiniams – net 60-dešimt spalvingų knygelių su piešiniais ir linkėjimais, kurias sukūrė Gifu prefektūros mokyklos vaikai. Knygeles Kauno mokiniams įteikė Japonijos ambasadorius J. E. p. Tetsu Ozaki, kuris po parodos atidarymo maloniai kvietė mokinius dalyvauti jo paskaitoje „Pasimokykime ZEN kartu su Ambasadoriumi!“ ir kaligrafijos dirbtuvėse.

Nuoširdžiai dėkojame organizacijai „NPO Gofar Bank“ ir Japonijos ambasadai Lietuvoje už galimybę drauge organizuoti šios nuostabios parodos atidarymą. Taip pat tariame ačiū renginio vedėjui Andriui Kurieniui už profesionalų darbą bei mokytojams Linai ir Narimantui Murauskams už renginio metu atliktą gražų muzikinį kūrinį.

Rytų įkvėpta paroda ir meninė instaliacija puoš Kauno švietimo inovacijų centro patalpas iki birželio 28 dienos.

 

Ernesta Ažukaitė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Foto reportažas Manto Zinkevičiaus