Rugsėjo 30 dieną Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje vyko Kauno muzikos mokyklų mokytojų koncertas „Rudens spalvos“. Renginys, skirtas Pasaulinei muzikos dienai, minimai nuo 1975 metų spalio 1 dienos UNESCO iniciatyva, yra tradicinis ir kaskart sulaukia ypatingo susidomėjimo. Tai didžiulis organizatorių – Kauno muzikos mokyklų muzikos mokytojų metodinio būrelio ir Kauno švietimo inovacijų centro – nuopelnas. Visi atlikėjai buvo deramai pagerbti ir gavo mielas atminimo dovanėles.
Noriu pabrėžti, kad „Rudens spalvos“ nebuvo tik pramoga. Tai svarbi metodinės veiklos dalis, prisidedanti prie mokytojų profesinio tobulėjimo. Juk atlikėjų pavyzdys, demonstruojantis muzikinius sceninius įgūdžius, bei jų dalinimasis gerąja patirtimi ne tik įkvepia mokinius – jaunuosius muzikantus, – bet ir skatina kolegas nuolat augti!
Koncerte „Rudens spalvos“ skambėjo Guy Sebastiano ir Gary Pinto gospelas „Galios jėga“ (2008 m. buvo pasirinktas oficialiu Romos Katalikų Bažnyčios Pasaulio jaunimo dienų himnu – tai iškilminga giesmė, ji tiktų Pasaulinės muzikos dienos šventei!). Filosofiškai pasinerti į Respigi muzikinį paveikslą kvietė Preliudas, parašytas remiantis grigališkojo choralo melodijomis, – jame emocingas tempestoso kontrastavo ramiam largo. Wilhelmo Popo „Čigoniško šokio“ spalvingus ritmus keitė Kenny Dorham, Walter Donaldson džiazo kompozicijos. Skambioje muzikos puokštėje žaižaravo Dale Wasserman ir Joe Deriono Don Kichoto „Svajonių žvaigždė“ (miuziklas „Žmogus iš La Mančos“), o elegantišką anglų rafinuotumą transliavo Rogerio Quilterio daina „Daybreak“. Lietuviškas intonacijas skleidė Giedriaus Kuprevičiaus choras „Ant kalnelio, ant aukštojo“ (opera „Prūsai“). Malonius klausytojus džiugino bei koncerto programą papuošė italų verizmo atstovo Giacomo Puccini ekspresyvus „Chrizantemų“ opusas.
Tokia koncerto programa, apimanti skirtingus muzikinius stilius ir žanrus, – nemenkas iššūkis koncerto vedėjui. Juk reikia klausytoją sudominti, įvesti jį į naujai skambėsiančią kompoziciją, sukurti jai deramą emocinį toną. Taip klausytojas ne tik mėgaujasi muzika, bet ir plečia savo žinojimo ribas. Tai irgi prisideda prie koncerto sėkmės.
Aukščiau minėtas kompozicijas atliko: Laimonas Salijus, Tomas Razmus, Mindaugas Apulskis, Justinas Rimas, Mantas Šidlauskas, Nerijus Ardzevičius, Violeta Polianskienė, Kristina Katavičiūtė, Diana Galdikienė, Audronė Ravkienė, Roma Razmienė, Areta Beinarytė, Marius Laurynaitis (Kauno 1-oji muzikos mokykla), Žygimantas Galinis, Paulė Galinienė (Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokykla), Laima Švabauskaitė ir Olga Baranauskienė (Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla), Neringa Bukauskaitė, Vadimas Navickas, Aivaras Ūsas, Evangeline Liew ir styginių ansamblis (Kauno sakralinės muzikos mokykla), Petro Bondar (Kauno ,,Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyrius), vokalinis mokytojų ansamblis (Kauno berniukų chorinio dainavimo mokykla „Varpelis“). Koncertą vedė Eglė Valantinienė.
Tradicinį renginį pagyvino ir netikėto šurmulio įnešė muzikos suvenyrų mugė, vykusi prieš pat koncertą. Tai koncerto vedėjos Eglė Valantinienės pasiūlyta idėja, paryškinusi šiltą, bendruomenišką ir įsimintiną atmosferą.
Organizuojant šį koncertą buvo daug jaudulio. Bet po koncerto kaskart įsitikiname, kokie puikūs atlikėjai yra mūsų mokytojai! Žavu, kad jie ne tik dalinasi savo talentu su klausytojais, bet ir kloja tvirtus pagrindus Lietuvos muzikos ateičiai.
Ir dar – nuoširdžiausiai dėkojame visiems, kurie mus palaikėte, atėjote! Juk buvo puiku – tikra muzikinė puota! Na, o kas nebuvo – tam seilė varvėjo, burnoj neturėjo…
Eglė Valantinienė, Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė
Janės Macevičienės nuotraukos